Utworzono: poniedziałek, 22. grudzień 2014 17:47

Drogi Darczyńco,

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Cieszymy się, że uczestniczyłeś w radości obdarowanej rodziny podczas dostarczenia paczki.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną, chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Gdy tylko weszliśmy do domu z pierwszymi paczkami, pani Kasia wyszła, żeby nam pomóc. Nie pomogły nawet ostrzeżenia, że kartony są bardzo ciężkie. Paczki po wniesieniu zajmowały pół mieszkania. Mała Wiktoria siedziała niepewnie, obserwując pudełka. Po upewnieniu się, że to wszystko dla nich, usiadła i z zapałem otwierała paczki. Po otwarciu kilku pierwszych (z grami i sprzętem elektronicznym), miała mały dylemat, czy zabrać się do zabawy i zobaczyć jak te wszystkie gry wyglądają, czy otwierać dalej. Ciekawość wygrała i Wiktoria zaczęła rozrywać papier z kolejnych paczek. Pani Kasia widząc to wszystko ukradkiem otarła łzę płynącą po policzku. Wszyscy z ciekawością obserwowali stożek nad kuchenką. Po otwarciu okazało się że była to tekturowa osłona. Każda paczka wywołała wielką radość na twarzy zarówno Wiktorii jak i pani Kasi. Pani Kasia najbardziej była ucieszona z kuchenki i ubrań. Po otwarciu wszystkich paczek do domu wrócił także i syn pani Kasi. Zaskoczony ilością ludzi i rzeczy w domu, stanął w progu i złapał się za głowę. Gdy podszedł bliżej, pierwsze co rzuciło mu się w oczy to zielona koszulka. wziął ją i powiedział „Zawsze o takiej marzyłem”.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz

Jestem Państwu bardzo wdzięczny za to, że mogłem patrzeć na szczęście tej rodziny. Dziękuję za wspaniałą współpracę Pani Joli: za ciągły kontakt i za każde pytanie, dzięki któremu Paczka była bardzo konkretnie skierowana dla tej rodziny. Uważam, że Paczka została wzorowo przygotowana. Prezent od darczyńcy prześlę drogą pocztową. Mam nadzieję, że dotrze do państwa jeszcze przed Świętami. Na nadchodzące Boże Narodzenie życzę, aby te dni były pełne miłych zdarzeń w waszym życiu. Pozdrawiam.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina

Rodzina chciała podziękować wszystkim, którzy się zaangażowali w tworzenie paczki. Pani Kasia oraz dzieci są wdzięczni za wszystko. W szczególności za żywność i środki czystości, które wystarczą na bardzo długo. Pani Kasia dziękuje za kuchenkę – dzięki niej będzie się mogła przygotować na nadchodzące Święta. Będzie miała gdzie gotować i piec. Cudowne są także podarunki dla dzieci. Patryk, który przyszedł dopiero wtedy, jak wszystkie paczki były już otwarte, bardzo się ucieszył z wymarzonej koszulki.

Utworzono: piątek, 28. listopad 2014 17:32

Kochani!

Ogromnie się cieszymy, że chcecie wesprzeć wspaniałą inicjatywę. W tym roku pomagamy pewnej samotnej matce...

Pani Katarzyna (35 l.) samotnie wychowuje dwójkę dzieci: Patryka (16 l.) i Wiktorię (9 l.). Pani Katarzyna jest po rozwodzie z mężem. Niestety nie płaci on alimentów w kwocie zasądzonej przez sąd tj. 800 zł, sporadycznie przekazuje różne kwoty (średnio ok. 340 zł/m-c). Pani Katarzyna nie może podjąć pracy ze względu na wrodzoną wadę serca. Rodzina utrzymuje się z renty Pani Katarzyny (500 zł) i świadczeń socjalnych (365 zł). Po odjęciu kosztów utrzymania (736 zł) i leczenia (ok. 50 zł) na życie pozostaje ok. 140 złotych na jednego członka rodziny. Kwota ta często nie wystarcza na podstawowe potrzeby rodziny jak żywność czy odzież. Pani Katarzyna, pomimo swojej choroby chce podjąć pracę, aby poprawić warunki życiowe swojej rodziny. Pani Katarzyna aktywnie szuka pracy w Internecie, prasie oraz w Urzędzie Pracy. Chętnie podwyższa swoje kwalifikacje zawodowe poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach. Ma ukończony kurs na obsługę kasy fiskalnej, kurs pierwszej pomocy oraz kurs obsługi wózków widłowych. Pani Katarzyna podejmowała już pracę w sklepach spożywczych, jednak oczekiwano tam wysiłku fizycznego ponad jej możliwości. Musiała zrezygnować z pracy. Choć warunki życiowe są teraz trudne, Pani Katarzyna nie załamuje się. Podkreśla, że najważniejsze są dla niej dzieci i to właśnie one są jej największą motywacją do działania. Wśród największych potrzeb Pani Katarzyna wymienia kuchenkę gazową (w starej działa już tylko jeden palnik) oraz żywność trwałą. Będzie również wdzięczna za odzież na zimę.

[Uwaga: dla zachowania anonimowości imiona członków rodziny mogły zostać zmienione.]

Jeśli chcieliby się Państwo włączyć w przygotowywanie paczki, prosimy zapoznać się ze szczegółową listą potrzeb rodziny i zastanowić czy możecie na nie odpowiedzieć. Na dary czekamy w przedszkolu do 8 grudnia. Pamiętajmy, że paczka to prezent przygotowywany z myślą o drugim człowieku, dlatego należy zadbać o to, aby obdarowani poczuli się wyjątkowo – w paczce powinny się znaleźć rzeczy nowe lub prawie nowe, czyste, a w przypadku sprzętów – sprawnie działające.

Uczmy nasze dzieci, jaki jest prawdziwy sens nadchodzących Świąt. Pomóżmy wspólnie tym, którzy tego najbardziej potrzebują!

Pozdrawiamy serdecznie,

Wielki Mały Świat