[sigplus] Critical error: Image gallery folder wakacje/zumba is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

[sigplus] Critical error: Image gallery folder dobryadres/mlodygracz is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

[sigplus] Critical error: Image gallery folder wakacje/olimpiada is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

[sigplus] Critical error: Image gallery folder wakacje/europa is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

[sigplus] Critical error: Image gallery folder wakacje/muzyczne is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Utworzono: piątek, 07. wrzesień 2012 16:30

W dniu 27.08 rozpoczęły się zajęcia zumby dla dzieci. Podczas tygodniowych warsztatów dzieci opanowały kilka podstawowych kroków, które później znalazły odzwierciedlenie w choreografiach. Muzyka do jakiej tańczyły, zawierała elementy języka angielskiego, które głośno trzeba było wymawiać.
Pierwszego dnia warsztatów maluchy od razu poczuły się w swoim żywiole. Zanim rozpoczęły się zajęcia - część dzieci z radości biegała po sali. Z każdym dniem nauka przychodziła coraz łatwiej.
Poprzez zabawy ruchowe ćwiczyliśmy zarówno refleks jak i koordynację ruchową. Cykl tygodniowych warsztatów zakończył się pokazem dla rodziców i pięknym wspólnym zdjęciem.

{gallery}wakacje/zumba{/gallery}

Utworzono: wtorek, 28. sierpień 2012 18:24

Wakacje już prawie za nami i pewnie minęły Wam tak szybko jak mi tydzień z grami. Ideą naszego pomysłu było by pod pretekstem zagrania w gry planszowe dzieci miały możliwość bezpiecznego spotykania się i zabawy.

Gdy spotkaliśmy się w poniedziałek na wstępie przejrzeliśmy parę gier ale najbardziej przypadły nam do serca DETEKTYW oraz ZWIERZAKI.

Ramie w ramie grali chłopcy i dziewczęta, maluchy i prawie młodzież!;)  Zabawa była super ale kreatywność graczy pozwoliła wyjść nam również na zewnątrz i… nie uwierzycie! Dzięki „magicznej” książeczce Ani próbowaliśmy grać w gumę. Pomimo, że gra ta jest grą mojego pokolenia to w dobie komputerów ciężko nam mamą było przypomnieć sobie kolejność poszczególnych skoków. No cóż może następnym razem!:)

Ostatniego dnia graliśmy już tylko na wolnym powietrzu w różne „stare” gry. Dziś mogę powiedzieć, że nasze piątkowe Wilki nie zjadały czerwonego kapturka a tylko próbowały się nawzajem złapać.

Dzieciaki byłyście super i mam nadzieje, że znów to powtórzymy.

Bardzo dziękujemy.

Koordynatorki projektu Wakacje w Książenicach
Joanna Matusak, Iwona Rok, Magda Szachowska
{gallery}dobryadres/mlodygracz{/gallery}
Utworzono: wtorek, 28. sierpień 2012 10:03

Opanowała świat w mgnieniu oka .Kto pomyślałby, że fitness w połączeniu z tańcem do muzyki latino przyciągnie takie tłumy na salę taneczną??
Niemożliwe? a jednak!

Zumba poprzez świetną zabawę kształtuje naszą sylwetkę, dba o naszą kondycję, a przede wszystkim napawa nas optymizmem i wprawia nas w świetne samopoczucie.

I tu w Książenicach nie mogło zabraknąć takich zajęć.

Stworzyliśmy dzisięcioosobowe grupy , po to aby uczestniczki zajęć czuły się komfortowo na sali. Treningi w kameralnym gronie sprawiają ,że atmosfera na zajęciach jest bardzo przyjacielska .

Pierwsza zumba ruszyła w sierpniu . Początkowo dało się zauważyć  przerażenie w oczach wszystkich Pań , kiedy instruktorka włączyła muzykę.
Pojawiło się mnóstwo pytań:  "czy dam radę? -przecież ja nigdy nie tańczyłam", "czy to jest ,aż takie trudne?", "będzie pewnie ciężko?".
Ale po chwili Panie przekonały się ,że zumba jest naprawdę łatwa. Żywiołowa muzyka i energiczne kroki sprawiły,że na twarzach pojawił się  uśmiech i  wszystko jakoś szło zupełnie inaczej :-).

Zajęcia zumby zawierają elementy tańców latino takich jak: merengue, salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, taniec brzucha, cha-cha, rumba, twist .... i wiele innych.
Na jednym treningu tańczymy około 10 choreografi. Co zajęcia pojawia się coś nowego. W chwili obecnej grupa jest na poziomie średnio-zaawansowanym. Ulubiony rytm Pań to merengue.
My nie tylko tańczymy, my również śpiewamy i krzyczymy , a to powoduje ,że wszelkie bariery znikają..

My nie tylko się rozwijamy..

MY CO ZAJĘCIA ODKRYWAMY SIEBIE NA NOWO!

Utworzono: poniedziałek, 27. sierpień 2012 09:42

W tym roku, Pod Dobrym Adresem  w Książenicach nieustannie coś się działo. Trudno było znaleźć choć jeden dzień w którym drzwi nowej siedziby Fundacji byłyby zamknięte. Wszystkie relacje z poszczególnych wydarzeń znajdziecie Państwo  na stronie www.fundacjaksiazenice.org.
Jeszcze od poniedziałku P. Monika Tokaj zaprasza na zajęcia zumby, a przyszłe przedszkolaki i ich mamy poznają nowe przedszkole Wielki Mały Świat podczas zajęć integracyjnych.
Wkrótce podsumujemy wakacyjne wydarzenia, ale to nie znaczy że przy Al. Marylskiego 7 zapadnie cisza. Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkania, kursy, warsztaty jakie będą się odbywać Pod Dobrym Adresem.
Pojawią się zupełnie nowi prowadzący. Każdy znajdzie dla siebie interesującą propozycję spędzenia wolnego czasu.
Od dziś rozpoczynamy prezentację  wrześniowej oferty spotkań Pod Dobrym Adresem.
Serdecznie zapraszamy na zajęcia proponowane przez Panią Dorotę Biały, która przygotowała warsztaty dla rodziców, rodzin, nauczycieli, kobiet, dla dzieci i młodzieży. Naszą współpracę rozpoczynamy dwoma spotkaniami: 30 września i 7 października. Pani Dorota zaproponowała również ofertę współpracy terapeutycznej. Szczegóły znajdziecie Państwo na zaproszeniach .
Pani Dorota jest psychoterapeutką Psychologii  zorientowanej na Proces, Trenerem Akademii Zwierciadła, wieloletnim współpracownikiem magazynów Zwierciadło i Sens. Pracuje jako coach rodzinny.